Submachine 2, polska solucja


autor: Dippy, znalezione na anitkak

1. Na początku podchodzimy do maszyny i bierzemy czerwoną kuleczkę, która sobie leży po prawej na skałce.
2. Następnie idziemy w lewo aż do końca. Wchodzimy schodami na górę. Bierzemy trybik z ziemi i kuleczkę z fotela.
3. Schodzimy na dół i skręcamy w prawo. Wkładamy klejnot do metalowego stojaka i czekamy aż wysunie się podpora teleskopowa. Klikamy na kulkę znajdującą się na jej szczycie.
3. Idziemy w prawo do gramofonu. Przybliżamy się do niego i wkładamy trybik w kwadratowy otwór. Naciskamy zielony guzik.
4. Udajemy się w lewo i wchodzimy po drabinie do góry. Skręcamy w prawo i przyglądamy się uważnie stojącej tam maszynie. Zapamiętujemy wartość literki c.
5. Wchodzimy wyżej i skręcamy do otwartego tunel. W ciemności na samym końcu znajdujemy kluczyk.
6. Wracamy i przemieszczamy się poziom wyżej. Skręcamy w prawo i z wnęki zabieramy widelec, a z cegieł w prawym górnym rogu kuleczkę.
7. Wracamy do drabiny i znów idziemy w górę. Skręcamy w lewo i schodami na samą górę. Po drodze w górze piachu znajdujemy kuleczkę. Skręcamy w lewo. Otwieramy lewe drzwi i wchodzimy do środka. Bierzemy notkę z półki z książkami.
8. Wychodzimy na korytarz. Kluczem znalezionym w tunelu otwieramy prawe drzwi. Zabieramy żółty kluczyk z wieszaka i wychodzimy.
9. Skręcamy w prawo i schodzimy na dół, do miejsca z czerwonymi ścianami. Żółtym kluczem otwieramy kłódkę i wchodzimy do labiryntu kanałów. Krótka instrukcja jak się po nim poruszać:
– w lewo, w dół i w prawo – bierzemy niebieski kluczyk;
– w lewo, w górę i 8 razy w lewo – podnosimy kuleczkę kuleczkę;
– 2 razy w prawo, w dół i w prawo – zabieramy czerwony zwój;
– w lewo, w górę, 2 razy w prawo, 2 razy w dół, w lewo, w dół i w prawo – tu czeka nas łamigłówka. Należy zapalić wszystkie lampki (najlepiej wciskać drugi przycisk na każdym z boków);
– w prawo, w dół, 2 razy w prawo i w górę – zabieramy dźwignię;
– w dół, w prawo, w górę, znów w prawo i znowu w górę – podnosimy kartkę i 3 kulki (we wnęce i 2 na podłodze);
– w dół, w lewo, 3 razy w górę i do końca w prawo, po drodze zabieramy czerwoną kuleczkę.
10. Wchodzimy na górę po drabinie do zielonego pomieszczenia i dalej w górę. Skręcamy do szybu po prawej. Umieszczamy dźwignię w metalowej skrzynce i pociągamy ją w dół.
11. Schodzimy do zielonego pomieszczenia, skręcamy w lewo. Odszukujemy aktywny kafelek na ścianie i znajdujemy czerwoną kuleczkę.
12. Idziemy schodami w górę. Trzy razy w prawo. Bierzemy ulotkę. Przyglądamy się też rysunkowi na ścianie i zapamiętujemy kod kropkowy.
13. Skręcamy w prawo i podnosimy kuleczkę.
14. Dwa razy w lewo i na lampie znajdujemy kolejną kuleczkę.
15. Skręcamy w lewo i wchodzimy do szarego pomieszczenia. Idziemy na górę do metalowych drzwi. Otwieramy je niebieskim kluczykiem.
16. Wchodzimy do środka i zaglądamy za lewe drzwi. Bierzemy kartkę z maszyny do pisania.
17. Skręcamy w lewo. Podnosimy kartę pamięci z szafki.
18. Wychodzimy na korytarz i zaglądamy za prawe drzwi. Robimy zbliżenie zielonego wyświetlacza i ustawiamy kod z obrazka. Wciskamy zielony guziczek. Ze skrytki wyciągamy żarówkę.
19. Idziemy w prawo i bierzemy kartę spod poduszki. Staramy się też wyłapać wszystkie cztery kuleczki z zabawki stojącej na szafce.
20. Drewnianymi schodami wracamy do zielonego pomieszczenia. Skręcamy w lewo i umieszczamy kartę pamięci w projektorze. Z tyłu montujemy żarówkę i pociągamy za dźwignię. Zaglądamy w do środka. Nieco po lewo od środka ekranu dostrzegamy kartę identyfikacyjną. Klikamy na nią i czekamy, aż wypadnie z projektora. Zabieramy ją ze sobą.
21. Znów idziemy do metalowej części i wchodzimy na sama górę. Widelcem naprawimy przerwany przewód i pociągamy za dźwignię.
22. Skręcamy w lewo i drabinką w górę. Potrzebny nam będzie czterocyfrowy kod oznaczony literką e. Przeglądając notatki natrafiamy na nazwisko Einstein oraz wartość literki m. Teraz wszystko jasne. E = mc^2. Wyliczamy nasze e ze wzoru (np. jeśli m=813, a c=3, to e = 813x3x3 = 7317) i wprowadzamy wynik jako kod. Jeśli zrobimy to prawidłowo, lampka na górze zaświeci się na zielono.
23. Przemieszczamy się na drugą stronę (w dół, 2 razy w prawo i w górę). Podnosimy kuleczkę z przewodu.
24. Czas na kolejną zagadkę. Za pomocą 8 przycisków musimy tak ustawić 4 kółka, aby wszystkie 4 lampki zaświeciły się na zielono. Mała podpowiedź: lewym górnym przyciskiem ustawiamy trzecią lampę od góry. Następnie drugim przyciskiem od góry po prawej stronie lub lewym dolnym doprowadzamy do zapalenia się lampki nr 1. Na koniec operując dwoma dolnymi przyciskami po prawej stronie ustawiamy światełka 2 i 4.
25. Idziemy w dół i w lewo a następnie dwa poziomy w górę. Skręcamy w lewe przejście i na końcu tunelu znajdujemy kuleczkę.
26. Wracamy na drabinę i skręcamy w prawo. Docieramy do pomieszczenia z dwoma rurami. W tej ze znakiem „+” umieszczamy czerwony zwój, a w tej ze znakiem „-” niebieski.
27. Wracamy na drabinę i wspinamy się na samą górę. Skręcamy w lewo i umieszczamy kartę identyfikacyjną do otworu.
28. Dwukrotnie w prawo i na piachu znajdujemy pomarańczowy klucz.
27. Schodzimy do drewnianego poziomu i idziemy do końca w lewo. Pomarańczowym kluczek otwieramy kłódkę.
29. Wchodzimy do środka i przemieszczamy się tunelem w lewo. Po drodze znajdujemy czerwoną kuleczkę. Na końcu znajdujemy bezpiecznik.
30. Wracamy na górę, tam gdzie znaleźliśmy pomarańczowy klucz i umieszczamy bezpiecznik na kolumnie.
31. Skręcamy w lewo i na podłodze wśród kabli znajdujemy ostatnią kuleczkę. Pociągamy dźwignię w dół i oglądamy filmik.