Covert Front 1, polska solucja


autor Gorka, znalezione na anitkak

1. Skręcamy w prawo i podnosimy leżący w trawie niebieski wąż.
2. Zbliżamy się do drewnianej skrzyni na liście. Ze środka wyciągamy nożyczki.
3. Wracamy przed drzwi i skręcamy w lewo. Wśród liści odnajdujemy skrzynkę elektryczną. Nożyczkami przecinamy kable, odcinając tym samym zasilanie zabezpieczeń.
4. Otwieramy drzwi i wchodzimy do środka.
5. Przez pierwsze drzwi po lewej wchodzimy do kuchni. Z kominka wyciągamy zapałki, a ze środkowej szuflady szpikulec do lodu.
6. Wracamy na korytarz i klikamy na drzwi pod schodami. Przy pomocy szpikulca otwieramy kłódkę.
7. Wchodzimy do schowka i zabieramy łom.
8. Udajemy się na zewnątrz. Skręcamy w lewo i podchodzimy do murka. Łomem podważamy kratkę. Schodzimy do studzienki i zakręcamy zawór.
9. Idziemy do kuchni i przez otwór w ścianie schodzimy do piwnicy.
10. Zapalamy światło. Podłączamy węża do maszyny i pociągamy za dźwignię. Chwilę czekamy, aż wypompowana zostanie cała woda i podnosimy srebrny kluczyk z podłogi.
11. Wracamy do hallu i oglądamy uważnie wiszący na ścianie portret. Zapamiętujemy godzinę na zegarze.
12. Przez drugie drzwi po lewej wchodzimy do jadalni. Na zegarze ustawiamy godzinę z obrazu (mała wskazówka na 2, duża na 7). Ze skrytki zabieramy mały kluczyk.
13. Wchodzimy po schodach na górę i przechodzimy przez pierwsze drzwi po lewej. Z szafki nocnej za łóżkiem zabieramy książkę.
14. Wychodzimy na korytarz i srebrnym kluczem otwieramy drzwi po prawej. Odkładamy książkę na puste miejsce na dolnej półce. Wyciągamy dwie książki z orłami na okładce (najgrubsza brązowa na górnej półce i druga od lewej na drugiej półce od dołu).
15. W prawej ścianie otwiera się tajne przejście do gabinetu. Wchodzimy do środka. Robimy zbliżenie na biurko i małym kluczykiem otwieramy zamek. Zabieramy złoty pierścień.
16. Sięgamy tez po magiczne kulki i po leżące na stole po lewej dokumenty.
17. Wracamy na parter. Obok obrazu na końcu korytarza znajdujemy panel ze znakiem orła. Przykładamy do niego pierścień. Otwiera się kolejne tajne przejście.
18. Wchodzimy za obraz i schodzimy na dół po drabinie. Za pomocą zapałek podpalamy stojącą obok drabiny lampę naftową. Na podłodze znajdujemy bezpiecznik.
19. Udajemy się dwukrotnie w lewo. Umieszczamy bezpiecznik w maszynie i pociągamy za dźwignię.
20. Skręcamy w prawo i łomem wyważamy kratę. Przechodzimy między pozostałymi prętami.
21. Gdy zejdziemy na dół, skręcamy w lewo i zapalamy zapałkę.