DayMare Town 2; polska solucja


autor: Gorka

1. Podnosimy monetę (1) sprzed drzwi.

2. Skręcamy w lewo zabieramy kamień i monetę (2) leżącą na końcu urwiska.

3. Wracamy i skręcamy w prawo. Podnosimy dwie monety (3, 4) (na występie skarpy i na gzymsie).

4. Schodzimy na dół po drabinie. Zapamiętujemy zamknięte drzwi.

5. Skręcamy w prawo i z prawego narożnika podnosimy monetę (5). Łączymy kamień ze sznurkiem i zawieszamy na dźwigni.

6. Wchodzimy do tunelu. Po prawej stronie kotów znajdujemy monetę (6).

7. Wychodzimy lewą stroną i po prawej stronie kałuży znajdujemy monetę (7).

8. Skręcamy w lewo i zbliżamy się do parapetu drugiego okna po lewej. Zabieramy z niego dwie monety (8, 9).

9. Idziemy prosto do końca alei. Tam skręcamy w lewo i zaglądamy w gąszcz traw. Zabieramy leżącą po prawej stronie monetę (10).

10. Cofamy się o dwie plansze i skręcamy w prawo. Wchodzimy na molo i podnosimy monetę (11).

11. Idziemy na koniec mola i zapamiętujemy siedzącego tam rybaka.

12. Wracamy do wyjścia z tunelu i skręcamy w prawo. Spoglądamy w górę i klikamy na głowę wielkoluda. Gdy ten do nas przemawia, wkładamy zapalniczkę w jego prawą dłoń.

13. Gdy wielkolud odleci, przechodzimy na butcher’s market. Zbliżamy się do stołu i zabieramy z niego trzy monety (12, 13, 14) oraz kawałek mięsa.

14. Pierwszą bramą po prawej wracamy do fisherman alley i udajemy się do rybaka na końcu mola (patrz pkt 11). Na końcu wędki zawieszamy kawałek mięsa i klikamy na rybaka, aż wyłowi małą rybkę, która zabieramy.

15. Wracamy na butcher’s market i wejściem po schodach, po lewej stronie wchodzimy do muzeum. Podnosimy trzy leżące na ziemi monety (15, 16, 17). W okienku po lewej kupujemy bilet do muzeum (-4), a w sklepiku po prawej drewniane jajo (-3), złoty klucz (-2), kwiatek (-1) i muzealny folder (-2).

16. Idziemy prosto i wręczamy bilet strażnikowi. Podnosimy też leżącą po prawej monetę (18/6).

17. Wchodzimy do muzeum i skręcamy do pokoju po prawej. Zabieramy leżące na podłodze dwie monety (19, 20/7, 8). Drewniane jajko umieszczamy w drugim otworze od lewej. Tu będziemy znosić wszystkie zebrane jaja.

18. Wychodzimy na rynek i klikając w lewym dolnym rogu ekranu przechodzimy do city gate. Zbliżamy się do klucznika i wręczamy mu złoty klucz. Cofamy się o krok i zabieramy pęk kluczy leżących na ziemi.

19. Wracamy na rynek i drugim wejściem po prawej wchodzimy do aristocrat’s house. Schodzimy do piwnicy z podnosimy dwie monety z podłogi (21, 22/9, 10) i jedną ze ściany (23/11). Zbliżamy się do pułapki na myszy i zabieramy z niej kawałek sera.

20. Wychodzimy na rynek i skręcamy na znajdująca się po prawej stronie wall street. Idziemy do schodów po lewej i siedzącemu z balonikiem człowieczkowi wręczamy folder muzealny.

21. Wchodzimy do apteki i z podłogi podnosimy trzy monety (24, 25, 26/12, 13, 14).

22. Zaglądamy do okienka i kupujemy: nóż (-5), butelkę wody (-3) i tabletkę przeciwbólową (-1). Możemy tez nabyć arszenik, ale mężczyzna, któremu go wręczymy, niczym się nie odwdzięcza, więc lepiej zaoszczędzić te dwie monety.

23. Wracamy na ulicę i przejściem za apteką wchodzimy w zaułek. Wchodzimy na dach po drabinie, do drodze zabierając leżącą na gzymsie za ludzikiem monetę (27/6). Zabieramy balonik, który wypuścił z rąk zajęty przeglądaniem folderu człowieczek.

24. Schodzimy na dół i udajemy się prosto. Podnosimy trzy leżące na ziemi monety (28, 29, 30/7, 8, 9).

25. Zaglądamy do kosza na śmieci i zabieramy jabłko i monetę (31/10).

26. Wracamy na ulicę i wchodzimy do domu po prawej. Na półce obok zegara znajdujemy dwie monety (32, 33/11, 12).

27. Skręcamy w lewo i kolejną monetę (34/13) znajdujemy na podłodze. Cierpiącemu możemy wręczyć tabletkę przeciwbólową, ale nie dostaniemy nic w zamian, więc warto zachować ją na inną okazję.

28. Wychodzimy na ulicę i podchodzimy do muru. Podnosimy leżącą po prawej stronie monetę (35/14).

29. Idąc w lewo spotkamy nerwusa, któremu możemy wręczyć arszenik, ale ponieważ zaoszczędziliśmy na jego zakupie, więc nie ma sensu tam zaglądać.

30. Skręcamy więc w prawo i pękiem kluczy otwieramy zamknięte drzwi.

31. Przechodzimy dalej i ludzikowi wręczamy zakupiony w muzeum kwiat. Podnosimy tez leżącą przy schodach monetę (36/15).

32. Wchodzimy do domu i zabieramy leżące na stole złote jajo oraz dwie monety z podłogi (37, 38/16, 17).

33. Wracamy na rynek i wejściem na wprost wchodzimy do rzeźnika. Z kałuży po prawej podnosimy monetę (39/18). Zaglądamy do okienka, cofamy się i zaglądamy ponownie. Ludzikowi wręczamy butelkę wody. Znów cofamy się i zaglądamy do okienka. Tym razem czeka na nas jajo faberge.

34. Wychodzimy na rynek i ponownie udajemy się do aristocrat’s house. Tym razem wchodzimy na górę. Wręczamy tabletkę przeciwbólową leżącemu na łóżku mężczyźnie, a ten w podzięce otwiera dla nas szufladę z dziesięcioma monetami (40 … 49/19 … 28).

35. Przez fisherman alley i tunel wracamy do drzwi na outskirts (patrz pkt 4) i otwieramy je pękiem kluczy.

36. Wchodzimy do środka i z prawej dolnej fajerki zabieramy monetę (50/29). Otwieramy piec i znajdujemy w nim bułkę.

37. Idziemy na rynek na rynek i klikając na pierwszy filar po lewej stronie udajemy się do aqueduct. We wnęce za drugim filarem po prawej znajdujemy głowę. Naciskamy na medalion i gdy głowa otworzy usta, wkładamy do nich jabłko. Cofamy się o krok i podnosimy medalion z ziemi.

38. Podchodzimy do drzwi na wprost i otwieramy je pękiem kluczy. Po lewej stronie, przy filarze znajdujemy monetę (51/30).

39. Wchodzimy do środka i zabieramy leżącą w ciemności po prawej przy filarze monetę (52/31).

40. Idziemy dalej i wchodzimy w pierwsze drzwi po lewej stronie. Z balkonu po lewej zabieramy monetę. (53/32).

41. Zaglądamy do nory i zabieramy trzy leżące po prawej stronie lampy monety ( 54, 55, 56/33, 34, 35). Nożem kroimy ser na kawałki, przekrawamy też bułkę i wkładamy do niej pokrojony ser. Kanapkę wręczamy czarownicy, która w zamian daje nam brązowe jajo.

42. Cofamy się o trzy plansze i wchodzimy do budynku po prawej. Zaglądamy do wejścia po środku ekranu i z koszyka wyciągamy monetę (57/36). Klikamy na kurę i chwytamy w locie zniesione przez nią jajko.

43. Cofamy się o krok i udajemy się między budynki. Wchodzimy do środka i w ciemności po prawej pod schodami znajdujemy monetę (58/37).

44. Wchodzimy po schodach i wyglądamy przez okno. Na górnym gzymsie znajdujemy dwie monety (59,60/38, 39). Rozcinamy rybę nożem i wydobywamy z niej drugi medalion. Oba medaliony wkładamy w prawa dłoń wielkoluda i w zamian dostajemy srebrne jajo.

45. Idziemy do muzeum. Umieszczamy zebrane jaja na postumencie, licząc od lewej: kurze w pierwszym otworze, brązowe – w trzecim, srebrne –w czwartym, złote – w piaty i faberge – w szóstym.

46. Wychodzimy do holu i udajemy się przez otwarte po umieszczeniu wszystkich jaj na miejscu drzwi na końcu korytarza. Skręcamy w prawo i umieszczamy balon nad koszem na obrazie Michelle de la Piaf.

47. Wracamy i skręcamy w prawo. Wchodzimy po schodach na górę i z biurka zabieramy monetę (61/40).

48. Wracamy do holu i wchodzimy do pokoju po lewej. Nożem odcinamy liny przytrzymujące balon i wsiadamy do kosza. Odlatując zabieramy leżącą na koronie murów miejskich monetę (62/41).